Кошик
2 відгуків
Контакти
Лунниця
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
+380509732658
Інна
УкраїнаКиїв
0509732658
0509732658

FAQ

Що таке лунниця?

Лунниця - один з найпоширеніших та найпотужніших амулетів-оберегів, що протягом багатьох епох були частиною жіночого вбрання. За всієї різноманітності форм і технік виконання незмінною залишається їхня схожість з Місяцем, що уособлює місячний культ, родючість та жіноче начало. 

Лунниця - є найдавнішим оберегом, що зображує місяць і жіночий початок. Стародавні слов’яни особливо шанували це небесне світило, вважаючи його відповідальним за родючість і дітородіння. Саме з цієї причини, прикраса завсігди мала форму неповного місяця, що його наші пращури ототожнювали з місяцем, а також з дією зародження нового життя. Особливим чарівним, містичним змістом наділяється і кожен трикутник, розташований всередині цього оберегу.

 

Що таке дукач?

Дука́чдука́т (від назви монети дуката), личманягнус — прикраса у вигляді великої медалеподібної монети з металевим бантом, прикрашеним камінцями. За дукачі правили в ХІ-ХVІ ст. «змійовики» виробництва місцевих золотарів, з ХVІ ст. — німецькі золоті, срібні, бронзові та латунні релігійні медалі,австрійськи дукати Марії Терези, а пізніше російські рублі та місцеві вироби з різноманітними зображеннями. Носили їх на Лівобережжі, Чернігівщині, Полтавщині та Слобожанщині. На Полтавщині дукачі мали з обох боків зображення релігійного змісту. Такі дукачі дарували на весілля. Інші мали портретні зображення, здебільшого імператриць Єлизавети та Катерини. При цьому традиції носити намисто з дукатів та один медалеподібний дукач не виключали одна одну. Дукачем у 19 — на початку 20-го століття називали дуже різні за матеріальною та художньою цінністю жіночі прикраси — від грубого, але старанно виготовленого, до фабричної штампованої бляшки. Відповідно, в одних місцевостях України на початку 20 ст. дукачі лишилися святковою прикрасою, а в інших їх носили щодня і дорослі, й діти.

 

Що таке зґарда?

Зґа́рдазґард  — архаїчна гуцульська шийна прикраса статусного та релігійного призначення, первісно чоловіча і жіноча, пізніше жіноча прикраса з Верховини на Гуцульщині (Верховинського району Івано-Франківської області) та Буковині. 

Чоловічу зґарду носили на шкіряному ремінці чи шийній гривні (дротику), жіноча мала вигляд нанизаних на ремінець, шнурок чи дротик в один, два чи три ряди латуні або міді литих хрестиків, між якими чіпляли трубочки або спіральки («переміжки»), згорнуті чи скручені з латуні або міді.

 

Що таке коралі?

Коралі — намисто із привозних коралових намистинок у вигляді циліндриків, або барилець, нанизаних на нитку. Кількість ниток може бути від 1 до більш ніж 25. Кожна нитка зветься разок. Червоні коралі є традиційним елементом національного одягу українців.

facebook twitter